Nelnet İncelemesi: Bilmeniz Gerekenler

Bu gönderi, büyümemize yardımcı olacak bir komisyon kazanabileceğimiz bağlı kuruluş bağlantılarını içerir! Daha fazla bilgi için lütfen açıklamalarımıza bakın.

Nelnet incelemesi

Dürüst bir Nelnet incelemesi arıyorsanız, okumaya devam edin! Nelnet’in bu Nelnet incelemesinde öğrenci kredisi sağlayıcınız Nelnet olup olmadığını bilmeniz gereken bazı önemli şeyleri paylaşıyoruz.

Nelnet: Kimler ve ne yapıyorlar

ABD’deki 45 milyon öğrenci kredisi alanından biriyseniz, muhtemelen Nelnet’i duymuşsunuzdur. Şirket, Federal Hükümet tarafından öğrenci kredilerinin ödemelerini işleme koymak için şu anda sözleşmeli olan 11 federal öğrenci kredisi hizmetinden biridir. Nelnet, ödemeleri işlemeye ek olarak, geri ödemede size yardımcı olmak için müşteri hizmetleri desteği de sağlar.

Aylık ödemenizi düşürmek için yardıma ihtiyacınız varsa veya ödeme yapmakta sorun yaşıyorsanız, görevleri soruları yanıtlamak ve diğer geri ödeme seçeneklerini bulmak için sizinle birlikte çalışmaktır.

Artık kim oldukları hakkında daha fazla şey bildiğinize göre, bu Nelnet incelemesinin ayrıntılarına geçelim.

Yaygın Nelnet müşteri şikayetleri

Federal öğrenci kredi hizmeti olarak mevcut statülerine rağmen, Nelnet şikayetlerden payına düşeni almıştır. Hatalı raporlamadan kredi bürolarına, müşteri hizmetlerine ve ödemelerin yanlış tahsis edilmesine kadar değişen sorunlar için Better Business Bureau’ya yaklaşık 400 şikayetleri var.

Nelnet aleyhine yapılan şikayetler arasında ortak bir tema kredilerle ilgili verilen yanlış bilgilerdir. Müşteriler, farklı bir temsilciyle her konuştuklarında kendilerine çelişkili bilgilerin verildiği durumlardan bahsederler.

Gelire dayalı geri ödeme planlarına ilişkin önemli bir şikayet, şirkete toplu dava açmıştır.

Bu geri ödeme planı için gelirlerini yeniden belgelemek isteyen borçlulara, federal vergi beyannamelerinden alınan belgelenmiş bilgiler yerine saatlik ücretlerine dayalı olarak yeni, genellikle daha yüksek ödeme miktarları verildi.

Bu bekleyen davaya ek olarak, federal hükümet Nelnet ile olan sözleşmesini de iptal etti.

ABD Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, departman müşteri hizmetlerini iyileştirmeye ve hizmet sağlayıcıları sorumlu tutmaya çalışıyor. Sonuç olarak, Aralık 2020’nin ötesinde federal öğrenci kredilerine hizmet vermeye devam etmek için Nelnet ile sözleşme yapılmamaktadır.

Nelnet öğrenci krediniz varsa ne yapmalısınız?

Öğrenci kredilerinize şu anda Nelnet üzerinden hizmet veriliyorsa, endişelenmeyin.

Benzer sorunlarınız varsa veya bunlardan kaçınmak istiyorsanız keşfedebileceğiniz birkaç seçenek vardır.

Nelnet öğrenci kredisi affı için başvurun

Nelnet öğrenci kredisi bağışlama hakkına sahip olabilirsiniz. Bu durumda, artık krediniz için ödeme yapmanız gerekmeyecek ve Nelnet’ten tamamen kaçınabilirsiniz.

Federal öğrenci kredileri için üç tür affetme vardır. Kredileriniz affedilebilir, iptal edilebilir veya iptal edilebilir. Alacağınız bağışlama türü, özel durumunuza bağlı olacaktır.

En yaygın öğrenci kredisi bağışlama türü Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlamadır. Hükümet veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından istihdam edilenler, bu tür bir kredi affına hak kazanabilirler.

Öğrenci kredisi affetme bir seçenek olsa da, kabul edilmesinin zor olabileceğini bilmek önemlidir. Aslında, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre başvuru sahiplerinin% 99’u affedilmekten reddedildi.

Bu şaşırtıcı istatistiklere rağmen, kredi affı başvurusu yine de buna değer olabilir. Bağışlama seçeneklerini ve gereksinimlerini görmek için studentaid.gov adresini ziyaret edin.

Nelnet öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmeyi düşünün

Krediden bağışlanma hakkına sahip değilseniz, bunun yerine yeniden finansmanı düşünün. Yeniden finansman basitçe, mevcut kredinizi yenisiyle, genellikle daha düşük faiz oranıyla ve daha düşük ödemelerle değiştirdiğiniz anlamına gelir. Bu, kredilerinizden tasarruf etmenizi ve daha hızlı ödemenizi sağlayabilir.

Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmeyi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Bu, yeni oranınızın ne olacağını, yeni aylık ödemenizin ne olacağını ve geri ödeme zaman çerçevenizi nasıl etkileyeceğini bilmeyi içerir.

Krediniz iyi ise, kredilerinizde hala önemli miktarda zamanınız varsa veya özel kredileriniz varsa, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek iyi bir seçenektir. Yeniden finansman yapmayı düşünüyorsanız, durumunuz için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu öğrenmek için saygın kredi verenleri araştırın. Örneğin:

LendKey: LendKey, borçluları özel öğrenci kredileriyle ve kredi birliklerinden yeniden finanse edilen öğrenci kredileriyle birleştirir. Size uygun esnek geri ödeme seçenekleri sunarken, kredilerinizi daha düşük bir oranda yeniden finanse etmenize olanak tanırlar.

Güvenilir: Piyasadaki birden fazla kredi vereni keşfetmek istiyorsanız, Güvenilir’i düşünün. Krediler için çevrimiçi bir pazar yeridirler. Potansiyel borçlular, kredi seçeneklerini karşılaştırmak ve onlar için hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek için platformu kullanabilir. Bu, işinize yarayacak yeniden finansman seçeneklerini araştırmak için harika bir araçtır.

Yeni federal öğrenci kredi hizmeti atamalarını bekleyin

Eğitim Bakanlığı’nın Nelnet ile olan hizmetlerini sonlandıracağını duyurmasının ardından, yeni bir öğrenci kredi hizmeti sağlayıcısı bekleyebilirsiniz.

Bunu yapmaya karar verirseniz, size yeni bir hizmet sağlayıcı atanana kadar Nelnet’e ödeme yapmaya devam etmelisiniz. Yeni kredi sağlayıcınızın kim olduğunu öğrenmek için 1-800-433-3243 numaralı telefondan Federal Öğrenci Yardımı ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci kredisi borcunuzu ödemek için bir plan üzerinde çalışın

Öğrenci kredisi borcunuzun bakiyesini ödemek de bir seçenektir. Kredilerinize ekstra para yatırarak geri ödeme zaman çizelgenizi hızlandırabilirsiniz. Bir bütçe ayırmak, krediniz için nakit para kazanmak için harcamaları nerede azaltabileceğinizi görmenize olanak tanır.

Bütçenizde ne kadar çok nakit biriktirirseniz, öğrenci kredisi borcunuzu ödemek için o kadar çabuk başvurabilirsiniz.

Harcamalarınızı azaltmanın yanı sıra, ek gelir elde etmek için bir yan koşuşturma da yakalayabilirsiniz.

Nelnet müşteri hizmetleriyle nasıl iletişime geçilir

Kredi geri ödemenizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız veya sorularınız varsa, her zaman Nelnet’in müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Nelnet müşteri hizmetleri telefon numarası: Müşteri hizmetleri merkezi numaraları 888-486-4722’dir ve Pazartesi – Cuma günleri 08:00 – 10:00 saatleri arasında telefonla ulaşılabilir. ABD dışındaysanız, telefon numarası 303-696-3625’tir.

Nelnet Müşteri Hizmetleri E-postası: Acil bir talebiniz yoksa, e-posta formları aracılığıyla onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Nelnet’e karşı bir şikayette bulunmanız gerekirse, her zaman Better Business Bureau veya Consumer Finance Protection Bureau ile iletişime geçebilirsiniz.

Nelnet incelemesi: Kapanışta

Umarım bu Nelnet incelemesi yardımcı olmuştur. Bir derece almak olumlu bir deneyim olmalıdır. Yetersiz müşteri hizmetleri, fonların yanlış tahsisi ve kredi hizmeti sağlayıcınızdan yanlış kredi bildirimi ile uğraşmak bunun bir parçası olmak zorunda değildir.

Öğrenci kredilerinize Nelnet tarafından hizmet veriliyorsa, bu makalede bahsedilen alternatif seçenekleri değerlendirmek iyi bir fikirdir.

Daha da önemlisi, öğrenci kredisi borcunuzu ödemeye yardımcı olmak için Clever Girl Finance’ta bulunan ücretsiz kaynaklardan yararlanın.

Yorum yapın