İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mortgage Kredinizi Nasıl Erken Ödeyebilirsiniz?

Evim güzel evim

Bir ev satın almak büyük bir satın alımdır, hatta belki de hayatınız boyunca yapacağınız en büyük şeydir. Birçok insan ev sahipliğini yetişkinliğe geçiş töreni olarak görürken, diğerleri bunu bir yatırım olarak görüyor. Bir ev satın almak sizin için ne anlama gelirse gelsin, sizinle onlarca yıl yaşayabilecek önemli miktarda borç taşıyan büyük bir mali karardır.

Neyse ki, ne yapacağınızı biliyorsanız, ipoteğinizi erken ödemek, ulaşılabilir bir hedeftir. İşte ipoteksiz olma yolunda başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Mortgage kredinizi erken mi ödemelisiniz?

Son yıllarda ipotek oranları oldukça düşüktü. Neyse ki% 18 faiz oranlarının olduğu günler geride kaldı. Bugün bazı ev sahipleri, satın aldıklarına bağlı olarak (şanslı!)% 3 gibi düşük oranlardan yararlanıyor. Çalmak gibi görünüyor. Ancak ilgi gerçekten zamanla artıyor.

Göre Experian raporu2019’un birinci çeyreğinin sonunda ortalama ABD ipotek borcu 202.284 dolardı.% 3,5’lik düşük bir ipotek oranı ve 30 yıllık bir vade ile bile, 124.720.40 dolar faiz ve artı kredinin ömrü boyunca anapara bakiyesi ödersiniz. Bu, okul parası gibi başka şeylere gidebilecek çok para ve yatırımlar.

Ama herkesin durumu farklı. Nakavt ettiğiniz uzun bir borç listeniz varsa, belki diğerlerine odaklanmışsınızdır. finansal hedefler Şu an. Borcunuza öncelik verin ve Bir plan yapmak bu size ve zaman çizelgenize uyuyor.

Mortgage kredinizi erken ödemenin bir numaralı yolu

İpoteğinizi erken ödemeye gelince, bunu yapmanın bir numaralı yolu, olabildiğince sık bir şekilde ekstra bir ipotek ödemesi yapmaktır. Ancak bazı anahtarlar var Bunu yapmayı seçerseniz bilmeniz gereken şeyler.

1. Ön ödeme cezalarına dikkat edin

Çılgınca gelebilir ama doğru. Bazı ipotek verenler, krediyi erken ödemek için bir ön ödeme cezası uygulayabilir.

Göre Nolo, “Ön ödeme cezası, borçlunun vade tarihinden önce kredi anaparasının tamamını veya bir kısmını ödediği takdirde, borç verenin borçluya yüklediği bir ücrettir. Örneğin, kredinizi öderseniz, yeniden finanse ederseniz veya evinizi belirli bir tarihten önce satarsanız, ön ödeme cezasına maruz kalabilirsiniz. ” Neyse ki, federal yasalar bu uygulamayı sınırlayan yasalar çıkarılmıştır.

İyi haber şu ki, daha yeni bir krediniz varsa, bu ekstra ücretlere tabi olma olasılığınız düşüktür. Ancak, tekrar kontrol etmek için ifadelerinizi veya diğer bildirimlerinizi kontrol etmek zarar vermez.

2. Ekstra ipotek ödemenizin ana para bakiyesine gittiğinden emin olun

Ödemenin yalnızca gelecek ayın ödemesine değil, ana paraya uygulandığından emin olun. Aksi takdirde, ekstrenizde bir kredi alırsınız ve faiz, bu ana para bakiyesinde bileşikleşmeye devam eder. Ayrıca, ekstra ipotek ödemenizin gelecekteki faizlere gitmeyeceğinden emin olmak istersiniz. Bu aynı zamanda borç verene göre de değişir, bu yüzden onlara danışın. Yapmak için bir seçenek görebilirsiniz yalnızca asıl kartı veren kuruluşun web sitesinde ödeme veya aylık faturanızdaki bir onay kutusu.

Mortgage kredinizi daha erken ödemek için 7 ek ipucu

Mortgage kredinizi nasıl erken ödeyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? İşte sizi doğru yola sokacak bazı ipuçları!

1. Önemli bir ön ödeme için tasarruf edin

% 20, bir eve koymak için önerilen miktardır. Ama neden% 20’de duralım? Başlangıçta ne kadar çok para koyarsanız, daha sonra o kadar az geri ödemeniz gerekir. Bu nedenle, olabildiğince peşin ödeme yapmak her zaman akıllıca olacaktır.

% 25,% 30 veya çok daha yüksek bir hedef belirleyin; gökyüzü senin sınırın. Bunu daha yüksek bir seviyeye çıkarmak birkaç ay veya yıl alabilir. peşinat. Yine de, faiz ödemelerinde ne kadar tasarruf edeceğinizi görünce pişman olmayacaksınız.

Önemli bir miktar ödeyene kadar bir ev satın almayı ertelemek, ipoteğinizi ne kadar çabuk ödeyebileceğinizi fark ettiğinizde gelecekte size çok fazla stres ve endişe kazandıracaktır.

2. Bütçenin altında kalın

Tabii ki banka ciddi bir kar elde etmek istiyor. Size yakında ödeyemeyeceğiniz bir ipotek vermek, onların çıkarları için (kelimenin tam anlamıyla).

Varlıklarınızın çok üzerinde bir ev satın almanıza gerek yok. Aksi takdirde, ipotek her ay ödemeniz gereken önemli bir miktar olacaktır.

Ev sahibi olmaktan farklı masraflar getirir. kiralama. İlk bakışta, ipotek uygun görünebilir. Ancak, evinizin bakımını ve döşemesini bir kez hesaba katarsanız, daha düşük bir ipotek daha makul bir seçimdir. Bu şekilde, evinizin bakımı veya ipotek ödemesi arasında seçim yapmak zorunda kalmazsınız.

3. Ev bilgisayar korsanlığını deneyin

Mortgage kredinizi erken nasıl ödeyeceğinizi merak ediyorsanız işte size benzersiz bir yöntem – evinizin bazı bölümlerini diğer insanlara kiralayın. Kahramanlar LLC, ipoteğinizin erken ödenmesi için ev korsanlığını önerir.

Airbnb veya Apartment.com, mevcut alanınızın reklamını yapmak için harika yerlerdir. Ağızdan ağza konuşma ve Facebook, reklama ek para harcamak zorunda kalmadan alanınızın reklamını yapmanın diğer harika yollarıdır.

4. Mortgage ödemelerinizi otomatikleştirin

Kurucu ortağı Brian Davis’e göre SparkRental, ödemelerinizi verimli bir şekilde yönetmek, ipoteğinizi erken ödemenin en iyi yoludur. Otomatik olarak iki haftada bir ödeme yapmak, ipoteğinizi yönetmenin harika bir yoludur. Bunun arkasındaki mantık, ayda iki kez veya yılda 24 kez ödeme yapmak yerine, iki haftada bir olmak üzere 26 ödeme yapmanızdır. Bu, her yıl fazladan iki ödeme demektir!

5. Ödemelerinizi tamamlayın

Davis ayrıca, ipoteğinizi erken nasıl ödeyeceğinizi merak ediyorsanız, ipotek ödemenizi en yakın yüze yuvarlamanızı tavsiye ediyor. Bu çok fazlaysa, ipotek ödemenize her ay 30 $ veya 40 $ gibi sabit bir miktar ekleyin. Zamanla bu ekstra ödemeler, ipoteğinizi çok daha erken ödemenize neden olur.

6. Herhangi bir ekstra gelirle ekstra ipotek ödemesi yapın

Düzenli ikramiye veya vergi iadesi alıyor musunuz? Bunlar ipoteğinize yatırmak harika. Para iadesi kontrolleri ve bonuslar hızlı bir şekilde harcanıyor gibi görünüyor, öyleyse neden bunları iyi bir şekilde kullanmayalım? Kanatlandırabilirseniz, her üç aylık dönemin sonunda fazladan bir ipotek ödemesi yapın. İşte, kredinizin ömrü boyunca ne kadar tasarruf edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacak harika bir ekstra ipotek ödeme hesaplayıcısı.

7. Evinizi yeniden finanse edin

Yeniden finansman, daha düşük bir ipotek ödemesi ile sonuçlanabilecek ve potansiyel olarak size binlerce dolar kazandırabilecek bir süreçtir. Örneğin Sara Düşleri Toplamak son sekiz yılda üç kez yeniden finansman sağladı.

Bu süreçte ona gerçekten yardımcı olan, evine yaptığı eklemelerdi. Evinin değerini artırdılar, bu da daha düşük bir ipotek almasını ve bir yılda neredeyse 4.000 dolar tasarruf etmesini mümkün kıldı!

Yine de yeniden finanse etmeye karar vermeden önce, çeşitli artı ve eksilere dayalı olarak ipoteğinizi yeniden finanse etmeniz gerekip gerekmediğini anladığınızdan emin olun.

Kapanışta

Sonuç olarak, ipoteğinizi ödemek zor bir başarı olacaktır. Ancak ipoteğinizi nasıl erken ödeyeceğinizi anlamaya çalışıyorsanız, bu kaynaklar ve ipuçları hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir