Kadınlar İçin En İyi 13 İş Fikri

Kadınlar için iş fikirleri

Kadınlar için en iyi iş fikirlerinden bahsedelim! İş dünyasında kadınların olması çok önemli. Sonuçta, nüfusun yarısıyız – bu, benzersiz fikirleri, becerileri ve gelecek için vizyonları olan milyarlarca kadın. Kadın işletme sahipleri yaklaşık 9 milyon kişiyi istihdam ediyor ve yılda 1.7 trilyon dolar satış yapıyor. Kendi yaşamlarını iyileştirirken ve dünyayı daha iyi hale getirmek için yeni yollar geliştirirken ekonominin işlemesine yardımcı olurlar.

Her kadın, bilgi ve deneyime sahip olduğu her türlü işe başlayabilirken, işte kadınlar için en sevdiğimiz ve en iyi iş fikirlerimizden bazıları!

1. Eğitim hizmetleri

ABD’deki devlet okulu öğretmenlerinin yaklaşık% 77’si kadındır. Erkek egemen sektörleri duymuşsunuzdur – eğitim kesinlikle daha çok kadın egemen bir sektördür.

Bilgiyi özümsemeyi ve paylaşmayı seviyorsanız, eğitim odaklı bir işletme çok uygun olabilir. Genellikle bunlar, kendi saatlerinizi seçebileceğiniz, her yerden çalışabileceğiniz ve bunu tek kişilik bir operasyon olarak tutabileceğiniz veya başkalarını istihdam etmek için ölçeklendirebileceğiniz esnek işletmelerdir.

Yüz yüze veya çevrimiçi ders verme

Akademik becerilere sahip kadınlar, öğrencilerin seçtikleri konuda başarılı olmalarına yardımcı olmak için bunları kullanabilir. İlkokul öğrencileri, lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve hatta yetişkinler için özel ders verebilirsiniz. Bir özel ders işine başlamak hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Çevrimiçi İngilizce öğretmek

İngilizce küresel bir dil olduğu için, onu öğrenmek isteyen yetişkinlerden ve çocuklarının iki dilde büyümesini isteyen ebeveynlerden çok fazla talep var. Öğretmenlerin hizmetlerini sunabileceği VIPKID ve Qkids gibi birçok şirket zaten var, ancak pazarlama parçalarınız veya bağlantılarınız varsa kendi özel öğretim işinizi de başlatabilirsiniz.

Çevrimiçi bir kursa başlama

Belirli bir konuda uzmansanız, kendi kurslarınızı oluşturmak, bunu başkalarına öğretmenin oldukça verimli bir yolu olabilir. Önceden çok iş var, ancak materyalleri yazdıktan veya videoları kaydettikten sonra işin büyük kısmı tamamlanmış olur. Kurslar oluşturup satabileceğiniz çeşitli çevrimiçi kurs platformları vardır.

Müzik öğretmek

Bu, bir enstrümanda yetenekli kadınlar için harika bir ev işi olabilir. Yerel olarak reklam verin ve öğrencilerin piyano, keman, gitar veya uzmanlık alanınız ne olursa olsun dersleri için size gelmelerini sağlayın. Hatta sanal olarak bile öğretebilirsiniz. Okullarda müzik öğretmek için şartlar vardır, ancak herkes özel ders verebilir.

Üniversite hazırlık

Rekabetçi kolej kabulleri nedeniyle, birçok lise öğrencisi başarıya ulaşmak için kendilerini hazırlamak için fazladan yardıma ihtiyaç duyar. Bir üniversite hazırlığı küçük işletmesi ile SAT dersi verebilir, pratik kabul denemeleri yazmalarına yardımcı olabilir, burs başvurusu konusunda tavsiyelerde bulunabilir, ilk dönemlerinde karşılaşmaları muhtemel olan konuları tazelemelerine yardımcı olabilirsiniz.

2. İşletmeleri tasarlayın

Kadınlar, tasarım endüstrisinde tartışmasız bir avantaja sahiptir. Kelimenin tam anlamıyla bir “gözümüz” var: araştırmalar, kadınların erkeklere benzeyen renk tonlarını ayırt edebildiklerini gösteriyor. Diğer mesleki becerilerinize bağlı olarak, bu, kadınlar için birkaç tür küçük işletme fikrini tetikleyebilir.

İç dizayn

İnsanların evlerinde çekici ve işlevsel alanlar yaratmalarına yardımcı olun. Bazı eyaletlerde, bir iç tasarım işine başlamak için belirli bir lisansa sahip olmanızı gerektirdiğini unutmayın.

Grafik dizayn

Logolar, infografikler, reklamlar, web afişleri ve daha fazlasını yapmak için sanat becerilerinizi ve grafik tasarım yazılımınızı kullanın. Bu, benzer bir sektörde zaten çalışmış ve kendi başlarına yola çıkmaya hazır kadınlar için harika bir küçük işletme fikri. Grafik tasarım işine başlamak için yapmanız ve yapmamanız gerekenler burada öğrenin.

Web tasarımı

Teknoloji endüstrisinde kendi kendini yetiştiren profesyonelleri görmek yaygındır, böylece kendinize web tasarımını öğretmek ve müşteri aramaya başlamak için kaynakları kolayca bulabilirsiniz. Bu şemsiyenin altında görsel tasarım, UX (kullanıcı deneyimi) tasarımı ve bazen HTML gibi temel kodlama dahil olmak üzere birkaç farklı teknik beceri vardır. Amacınız, web sitelerini çekici ve gezinmesi kolay hale getirmektir.

3. Cilt bakımı ve güzellik

Güzellik sektöründeki tüketicilerin büyük bir kısmını oluşturan kadınlara rağmen, en iyi güzellik markalarının yöneticilerinin ve yönetim kurulu üyelerinin yalnızca% 29’u kadın. İlk 100 güzellik şirketinden sadece 10’unun kadın bir CEO’su vardı. Ama bu ürünler öncelikle kadınlar tarafından kullanıldığından, kadınların da yaratılması mantıklı, değil mi?

Kadınlar için güzellik işi fikirlerine ilham vermeye yardımcı olmak için işte losyonlar, temizleyiciler, renkli kadınlar için cilt bakımı, makyaj ve daha fazlasını kapsayan 17 kadın güzellik markası.

Küçük bir Etsy mağazası veya çiftçinin pazar yeri, kadınlar için bu küçük iş fikrinde mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir. Zanaatınızı zanaatkar sabunları, kuru şampuan, vücut yağları / fırçaları veya evde yapabileceğiniz diğer doğal güzellik ürünleriyle geliştirin.

4. Ev, yaşam ve finansal organizasyon

Kadınların daha organize olması sadece bir klişe değil. Araştırmalar, kadınların baskı altında daha organize olduklarını ve çoklu görevlerde daha iyi olduklarını gösteriyor. Bu, onları bu becerilerin en önemli olduğu işletmeleri yürütmek için mükemmel adaylar yapar.

Sanal yardım

Pek çok erkek ve kadın işletme sahibi için sanal asistanlar, onların cankurtaran halatlarıdır – perde arkasındaki her şeyin yürümesini sağlayanlardır. Genellikle e-postaları yanıtlama, takvimler düzenleme, araştırma veya veri girişi yapma gibi çeşitli yönetim görevlerini yerine getirirler. Kendi başınıza çalışabilir veya ölçeklendirebilir ve diğer sanal asistanları işe alarak daha fazla müşteri üstlenebilirsiniz.

Profesyonel ev organizasyonu

Herkesin Marie Kondo hakkında konuştuğunu hatırlıyor musun? Birçok insanın evlerindeki dağınıklıktan memnun olmadığı gerçeğini aydınlattı. Bununla birlikte, bazen tasfiye sürecini yönetmek için duygusal olmayan bir üçüncü taraf gerekir. Bir ev organizasyon işiyle, bir evi düzene sokmak ve odaları daha iyi bir şekilde yeniden yapılandırmak için saatlik bir ücret talep edebilirsiniz.

Defter tutma

Okulda matematiği sevdiyseniz ve sayılar konusunda ustalığınız varsa, harika bir muhasebeci olabilirsiniz. Defter tutma, kadınlar için harika bir küçük işletme fikridir çünkü doğru beceriler konusunda eğitim almak için kolayca ücretsiz defter tutma kursları bulabilirsiniz. Genellikle küçük işletmeler için defter tutma yapan esnek çevrimiçi işler bulabilirsiniz, bu nedenle bu, yan tarafta olabileceğiniz veya tam zamanlı alabileceğiniz bir iştir.

5. Etkinlik planlama

Yukarıdaki fikirlere bağlı olarak, etkinlik planlama, çok sayıda çoklu görev ve koordinasyon detayı içeren başka bir sektördür. Gelinlerin ve damatların çiçekleri, yiyecek-içecek hizmetlerini, DJ’leri, fotoğrafçıları ve güne giren diğer her şeyi koordine etmesine yardımcı olmak için bir düğün planlama işi başlatabilirsiniz. Ya da diğer etkinlik türlerine odaklanabilirsiniz: kurumsal etkinlikler, büyük iş açılışları, ürün lansmanları, çocuk partileri vb. Etkinlik planlama işi başlatma hakkında daha fazla bilgi edinin.

6. Uygulama geliştirme

Kodlama becerilerini çevrimiçi olarak ücretsiz olarak öğrenmek kolaydır ve çok çeşitli yararlı uygulamalara sahiptir (kelime anlamı yoktur). Bunları kendiniz için çalışmak ve projeler oluşturmak için kullanmak istiyorsanız, uygulama geliştirme programlama dillerine odaklanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İstediğiniz her tür uygulamayı oluşturabilirsiniz, ancak kadın merkezli bir dokunuş eklemek istiyorsanız, kadınlar için kadınlar tarafından oluşturulmuş çok sayıda yararlı uygulama vardır. Bir kadın olarak her gün karşılaştığınız küçük sorunları ve bir uygulamanın bunları nasıl çözebileceğini düşünün. Kişisel güvenlikle, yeni kadın arkadaşlar edinerek, cilt bakımını verilere dayalı olarak kişiselleştirerek vb.

7. Hayvanların veya çocukların bakımı

Hayvanları veya çocukları seviyor musun? Bunun için ödeme alın! Anneler genellikle çocuklarını kadın bakıcılara bırakmayı tercih ettikleri için çocuk bakımı çalışanlarının% 92’sinden fazlası kadındır. Evde kreşe başlamak, kadınlar için mükemmel bir iş fikri olabilir. Eyaletiniz için uygun lisansı almanız, hoş bir bakım alanı kurmanız ve çocukların ihtiyaç duyabileceği binlerce şeyi nasıl halledeceğinizi düşünmeniz gerekecek.

Hayvan severlerin ayrıca tüylü arkadaşları tüylü müşterilere dönüştürmenin birçok yolu vardır. Evcil hayvan bakıcılığı, köpek gezdirme veya bakım için hizmetlerinizi sunduğunuz bir iş kurmayı düşünün.

8. Yemek servisi / catering

Mutfakta yetenek var mı? Ara sıra doğum gününüzden daha sık pasta süsleme pirzolası yapmak ister misiniz? Gıda merkezli bir iş başlatın! Herhangi bir gıda işletmesinde, eyaletinizin gıda güvenliği ile ilgili geçerli gerekliliklerine tabi olacağınızı unutmayın. Satış yapmaya başlamadan önce ticari bir mutfak kiralamanız veya evinizin mutfağını kontrol ettirmeniz gerekebilir.

Fırıncılık işi

Özel günler için kekler yapın, kurabiye ve kekler sipariş edin, taze ekmekler pişirin, vb. Kadınlara yönelik bu iş birkaç şekilde olabilir. Fiziksel bir vitrin edinebilir ve resmi bir fırın kurabilir veya teslim alma veya teslimat için siparişe göre hazırlanan unlu mamuller sunabilir veya sağlam şekilde gönderileceğinden eminseniz bunları çevrimiçi olarak satabilirsiniz.

yemek servisi

Ayrıca, çeşitli etkinlikler için mezeler ve yemekler hazırlamak için ev tabanlı bir catering işletmesine başlayabilirsiniz. Bölgenizde nadir bulunan bir yeri işgal edebilirseniz (örneğin, glütensiz veya vegan yemek servisi), yeni bir işletme olarak dikkat çekme olasılığınız artar.

Yiyecek kamyonu

Yemek kamyonu olan mobil bir mutfağa yatırım yaparak tariflerinizi yola çıkarın! Bunları başlatmak maliyetli olabilir, bu nedenle önce tariflerinizi ve yerel talebi daha küçük ölçekte test etmek akıllıca olabilir. Tabii ki, tam teşekküllü bir restorandan çok daha ucuzlar ve size iş konusunda daha fazla özgürlük verebilirler.

9. Fotoğrafçılık

Tasarım ve renk için göze geri dönen, her ikisi de harika bir fotoğraf oluşturmakla ilgileniyor. Fotoğrafçılıkta para çoğunlukla düğün gibi olaylarda ve girmesi zor bir sektör olabilir. Ancak hafta sonları düğün veya portre seansları planlayabileceğiniz ve yine de Pazartesi-Cuma işinizi sürdürebileceğiniz için, kadınlar için harika bir yan iş fikri de oluşturur. Fotoğrafçılık işi kurma hakkında daha fazla bilgi edinin.

10. Bir çevrimiçi mağaza işletmek

Çevrimiçi bir mağazayla, gerçek mekanda faaliyet gösteren bir perakende mağazasının aksine çok fazla esnekliğe ve düşük genel maliyetlere sahip olursunuz. İşletmenizi Etsy, Amazon veya eBay gibi yerleşik bir e-ticaret sitesi aracılığıyla yürütebilir veya Shopify gibi bir platformda kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz. En büyük soru ne satacağınızdır ve bu kısım size kalmış. Kendi hazırlanmış ürünlerinizi satabilir, garaj indirimi bulabilir, kıyafet tasarlayabilirsiniz – talep ne olursa olsun.

11. Yatak ve kahvaltı açma

Bu fikir, bir gayrimenkul yatırımını (B & B binanızın kendisi) konaklama endüstrisi (odalar, yemekler ve otel tarzı olanaklar sunan) ile birleştirir. Genellikle, bu tür bir butik deneyim için gecelik makul bir ücret talep edebilirsiniz. Küçük bir pansiyon için bir bina bulmak, tam teşekküllü bir han veya motel açmaktan çok daha kolaydır. “Kahvaltı” bölümünü atlamayı tercih ederseniz, Airbnb gibi bir platform aracılığıyla kısa süreli kiralamalara da ev sahipliği yapabilirsiniz.

Kısa vadeli bir kiralama işi, bir mülk üzerindeki ipotek ve vergileri karşılamanıza ve kar elde etmenize yardımcı olabilir, ancak seyahat belirsizliği dönemlerinde de riskli olabilir. Sağlam bir plan oluşturun ve kendinizden fazla yararlanmayın. Tesis faturalarınız, o ay hiçbir misafir kalmasa bile ödenmesi gerekecek!

12. Yazma / blog yazma

Üniversite denemelerinden hep A mı aldın? Yazılı kelime için bir yeteneğin olabilir! Serbest bir yazı işi başlatmak için kullanın veya tutkulu olduğunuz bir konuda kendi blogunuzu işletip para kazanmak için kullanın. Bu benim kariyerim, bu yüzden önyargılı olmayacağım: Başlaması zor bir iş olabilir. Her büyük müşteri için, kelime başına bir kuruş ödemek isteyen 10 kişi ile karşılaşabilirsiniz. Su filtreleri ve asfalt veya betonun garaj yolları için daha iyi olup olmadığı hakkında ultra göz alıcı içerik yazmaya başlayabilirsiniz. Hepsi yolculuğun bir parçası!

Bloglama yoluna giderseniz, nişinize yerleşmek, arama sonuçlarında görünmeye başlamak ve onu bir gelir kaynağına dönüştürmek zaman alır. Bir blogdan para kazanmanın yollarını buradan öğrenin.

13. Becerilerinize ve tutkularınıza uyan her şey

Kendinizi, iş dünyasındaki kadınların yapması veya olması gerektiğini düşündüğünüz kalıba uymaya zorlamayın. İnşaatta, imalatta ya da klasik olarak erkek egemen başka bir alanda bir iş kurmak istiyorsanız ve onu çalıştıracak bilgiye sahipseniz – bunun için gidin. Daha zorlu bir savaşla karşılaşabilir ve sizi küçümseyen insanlarla karşılaşabilirsiniz, ancak birisinin iş dünyasında kadın istatistiklerini değiştirmesi gerekir. Kadınlar için bu iş fikirleri sadece bir rehberdir ve daha da fazla fikir üretmenize yardımcı olabilir!

Kapanışta

Kadınlara ait işinizi doğru bir şekilde başlatmak için, işinizin finansmanını yönetmeye yönelik ipuçlarımıza bakın ve sağlam bir marka ve pazarlama stratejisi oluşturma konulu bu ücretsiz Clever Girl kursuna katılın. Kadınlar için yukarıda listelenen iş fikirlerine ve ötesine geçmek için şimdi zamandan daha iyisi olamaz!

Yorum yapın