İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Finansal Motivasyon: Başarı En İyi İntikamdır!

Başarı en iyi intikamdır

İnsanlar hedeflerinizden şüphe edecek, sizinle konuşacak ve başarısızlıklarınızı hatırlatacak. Ancak üzülmek ya da kızmak yerine, olumsuz sözlerini reddederek başarılı olmak için motivasyon olarak kullanın. Enerjinizi en iyi benliğiniz olmaya ve hak ettiğinizi bildiğiniz parayı kazanmaya yönlendirin. Başarı en iyi intikamdır!

Başarı neden en iyi intikamdır

Para güçtür, millet. Para arayışının tek motive edici faktör olmasına izin vermemelisiniz, ancak bu, finansal bağımsızlık sağlamak için değerli bir hedeftir.

Başarınız ile dolarınız ile oy verebilirsiniz

Paranızı nerede ve nasıl harcadığınız önemlidir. Yaptığınız her satın alma ve sahip olduğunuz hisse senedi, o şirketin lehine bir oydur. Bu, dünyayı nasıl etkiledikleri konusunda bir menfaatinizin olduğu anlamına gelir – iyi ya da kötü. Ne kadar çok paranız olursa, o kadar çok “oy” atabilirsiniz.

Bütçenizde daha fazla esneklik alanına sahip olmak, size en ucuz veya en uygun olanlardan ziyade değerlerinize göre alışveriş yapma özgürlüğü verir. Kadın kurucuları destekleyin, Black’in sahip olduğu alışveriş yapın, etik ürünler satın alın. Zor kazandığınız parayı nasıl yatırdığınız konusunda bilinçli davranarak, sizin için önemli olan konularda tavır alın.

Neden intikam konusunda takıntılı olmamalısınız ve bunun yerine ne yapmalısınız?

Buradaki fikir, “intikamın” sizi beslemesine izin vermek, nefretin sizi engellemesine izin vermemek. Birini ödeşmeye veya bir üste çıkmaya odaklanmanıza izin verdiğiniz an, onlar kazanır. Bunun yerine, enerjinizi kişisel başarınıza harcayın ve dışarıdaki dikkat dağıtıcı şeyleri unutun.

Başarıyı görselleştirin

Başarının ne anlama geldiği konusunda herkes aynı fikirde değildir. Başkasının yaşam standartlarına izin vermeyin – ya da daha kötüsü, sizin hayat — muhakemenizi gölgeleyin. Vizyonunuz geçerlidir. Aslında, hayalinizdeki hayatı görselleştirmek aslında ona daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu büyük hedefe ulaşmanın, o terfiyi kazanmanın, aradığınız duyguyu hissetmenin nasıl bir şey olduğunu zihinsel olarak hayal edin. Ya da umutlarınızı ve hayallerinizi fiziksel olarak görmeniz gerekiyorsa, bir vizyon panosu deneyin. Yaratıcı olun ve hayal gücünüzün biraz vahşi olmasına izin verin.

Başarısızlıktan öğrenin

Oprah’ın başarısız TV işinin imparatorluğunu kurmaya nasıl yol açtığını hepimiz biliyoruz. Oprah seviyesindeki kazanımları hepimiz ölçemeyecek olsak da, başarısızlıklarınızla kesinlikle dersler ve büyüme bulabilirsiniz.

Başarılı kadınlar oraya tesadüfen ulaşmazlar – kendilerini geliştirmek için sürekli çalışırlar. Sağlık zenginlikse, neden paranızı fast food ve şeker dolu atıştırmalıklar için boşa harcıyorsunuz? En büyük engeliniz korku ise, neden her şüpheyi tek tek ele almayı denemiyorsunuz? Başarısızlık olacak, ancak neredeyse her zaman ilk inandığımızdan daha yetenekliyiz.

Başarıya ulaşmak için temel finansal hedefler

Finansal hedeflerinize ulaşmak, diğer başarı biçimlerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır ve bunun tersi de geçerlidir. Para ile yeni fırsatlara erişim ve zihinsel yükünüzden bir yük gelir. Çıplak ihtiyaçlardan daha fazlasına sahip olmayı hak ediyorsun. İleriye dönük dev adımlar atmak için ihtiyacınız olan finansal güvenliğin peşinden gidin. Bu da karşılık vermeyenlerin yanlış olduğunu kanıtlamana yardımcı olacak ve daha önce söylediğim gibi, başarın en iyi intikam! İşte bazı ek ipuçları.

Bütçenizi yerinde alın

Her ay paranızla kör uçmayın. Bunun yerine, kararlarınızı sabitlemek için bütçenizi kullanın. Doğru yaparsanız, bütçeniz aslında sizi daha az kısıtlanmış hissettirecektir. Bir hevesle harcamak ve paranız bitmek yerine, sizin için önemli olan şeyler için proaktif olarak nakit tahsis edebilirsiniz.

Kurtarmaya başla

Herkes tasarruf yolculuğuna bir yerden başlar, bu yüzden onu sonsuza kadar ertelemeyin. Zaman içinde tutarlı bir şekilde para biriktirmek ve yatırım yapmak, ilerlemenizin yoludur. Bir acil durum fonu ile geride kalmanızı önleyin. Fazladan bir para stokuna sahip olmak, borcunuzu ödemenize veya servetinizi daha da büyütmek için daha büyük yatırımlar yapmanıza da yardımcı olabilir.

Geleceğinize yatırım yapın

Emeklilik sandığınızdan daha erken geliyor! İlk yatırımınız ne kadar küçük olursa olsun, emeklilik birikiminize mümkün olan en kısa sürede başlayın. İşinize, hedeflerinize ve mali durumunuza bağlı olarak hangi emeklilik fonlarının durumunuza en uygun olduğu hakkında bilgi alın. Unutmayın, bileşik faiz ve işveren eşleşmeleri, servet oluşturma araç kutunuzda yararlanmanız gereken araçlardır.

Diğer yatırımları da düşünün. Belki de gayrimenkule yatırım yapmak, yaşam tarzınıza veya yaşadığınız yere çok uygundur. Belki borsa yatırımlarınızdan bazılarından temettü kazanabilirsiniz. Ya da bir yan koşuşturmaya ya da işe yatırım yapma zamanı gelmiş olabilir. Nasıl yatırım yaparsanız yapın, paranız sizin ve başarmayı umduğunuz gelecek için çalışmalıdır.

Hedeflerini tut kızım!

Başarı en iyi intikamdır çünkü tatlı ve basittir. Kimsenin kim olduğunuzu veya neye değer olduğunuzu tanımlamasına izin vermektense, kimliğinize ve gücünüze siz giriyorsunuz. Şüpheliler şüphe edecek, nefret edenler nefret edecek, ama umursamayacaksın çünkü başarı tüm gölgeyi engelliyor!

Başarılı olma yeteneğinize inanmaya başladığınızda, başarılı insanlarla daha fazla zaman geçirdiğinizi göreceksiniz, bu da zincirleme bir reaksiyonu tetikleyebilir. Perspektifleri, ağları ve fırsatlara erişimleri kendi kazanç potansiyelinizi olumlu yönde etkileyecektir. İdeal olarak, başarı kartopunu devam ettirebilir ve tanıdığınız diğer harika kadınlara ödeyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir