İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Federal Öğrenci Kredilerinin Askıya Alınması Uzatıldı

Federal Öğrenci Kredilerinin Askıya Alınması

Clever Girl Finance, Corona virüsü nedeniyle Federal Öğrenci Kredisi Hoşgörü Programının son uzatma duyurusu hakkında birçok soru aldı. Federal öğrenci kredisinin askıya alınması, 31 Aralık 2020’ye kadar bir idari kararla uzatıldı.

Bu makale bilmeniz gereken temel bilgileri içermektedir.

Federal Öğrenci Kredisi Hoşgörü Programı nedir?

İlk Federal Öğrenci Kredisi Hoşgörü Programı, ABD hükümeti tarafından uygulamaya konulan 2020 CARES Yasası Koronavirüs Yardımı, Yardım ve Ekonomik Güvenlik yasasının bir parçasıydı. Küresel Coronavirüs pandemisinden etkilenen bireylere ve işletmelere finansal yardım sağlamanın bir yoluydu. Ayrıca, bireylerin ve işletmelerin bu zor sezonu atlatmalarına yardımcı olmak için teşvik ödemelerinin dağıtımını da içeriyordu.

Koronavirüsün etkisiyle 8 Ağustos 2020 itibariyle federal öğrenci kredisi ödemeleri 31 Aralık’a kadar ertelendi.

Bu uzatma, iş kayıpları veya azalan gelir nedeniyle mali zorluk yaşayanlara çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlayacaktır. Özellikle faturalarını ödemekte zorlanan pek çok kişi varken.

Federal Öğrenci Kredisi Hoşgörü Programı hakkında bilmeniz gerekenler

Şu anda bu programın kapsamına giren kredileriniz varsa, işte bilmeniz gereken bazı önemli noktalar.

1. Federal öğrenci kredisi ödemelerinin% 85’i 13 Mart 2020’den 31 Aralık 2020’ye kadar askıya alındı

ABD Eğitim Bakanlığı’na göre, uygun olan federal öğrenci kredileri şunları içerir:

  • Temerrüde düşmüş ve temerrüde düşmemiş Doğrudan Krediler
  • Temerrüde düşmüş ve temerrüde düşmemiş FFEL Programı kredileri
  • Federal Perkins Kredileri

Tüm bu kredi ödemeleri 13 Mart 2020’den 31 Aralık 2020’ye kadar askıya alındı. Daha önce bu uzatma yalnızca 30 Eylül’e kadar devam ediyordu.

Tüm kredilerin askıya alınmaya uygun olmadığını unutmayın. Spesifik olarak, ticari kredi verenlerin sahip olduğu bazı Federal Aile Eğitim Kredileri (FFEL) uygun değildir. Ayrıca, katıldığınız kuruma ait Perkins Kredileri de uygun değildir.

Tüm federal öğrenci kredileri dahil olmadığından, öğrenci kredilerinizin uygunluğunu teyit etmek için hizmet görevlinizle iletişime geçmelisiniz. Web sitelerini ziyaret ederek veya telefonla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Yüksek arama hacmi veya yüksek site trafiği yaşıyor olabileceklerini unutmayın. Bu yüzden onlara ulaşamazsanız tekrar denemeye hazır olun.

2. Federal öğrenci kredisinin askıya alınması (faiz feragatnameleri dahil) otomatiktir

ABD Eğitim Bakanlığı’na göre, uygun öğrenci kredileri idari tahammül altına alındı. Askıya alma işlemleri otomatiktir ve sizin başka bir işlem yapmanız gerekmez. Ayrıca, 13 Mart – 31 Aralık 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek tüm faiz tahakkukları ve ilgili kapitalizasyon askıya alındı. Bu, bu 6 aylık süre boyunca sizden faiz ödemeyeceğiniz anlamına gelir.

İçinizin rahat olması için, kredi hesaplarınızda oturum açın veya kredileriniz için durumun bu olup olmadığını teyit etmek için doğrudan servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

3. İlk değişiklikler, 13 Mart 2020’ye kadar geriye dönüktü

Mart ayındaki ilk askıya alma duyurusuna göre, federal öğrenci kredilerinin askıya alınmasıyla ilgili tüm değişiklikler, 13 Mart 2020’ye kadar geriye dönüktü. Bu, 13 Mart’tan sonra bir ödeme yaptıysanız, öğrenci kredisi hizmet sağlayıcınızla iletişime geçerek bir geri ödeme talep edebileceğiniz anlamına geliyordu.

Durumun hala geçerli olduğunu doğrulamak için, kredi hizmet sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekir.

4. Bir kredi affetme programına kayıtlı kişiler yine de kredi alacaktır

Bir kredi affetme programındaysanız, nitelikli bir işveren için tam zamanlı çalıştığınız sürece affetme programınız için kredi almaya devam edeceksiniz. ABD eğitim departmanına göre, sanki zamanında aylık ödemeler yapmışsınız gibi, askıya alma süresi boyunca PSLF’ye kredi alacaksınız.

5. Koleksiyonlar ve süslemeler beklemede ve faiz tahakkuk etmeyecek

Ücret ve vergi iadesi düzenlemeleri dahil, temerrüde düşen federal kredilere ilişkin tahsilatlar 31 Aralık 2020’ye kadar askıya alındı. Ayrıca, temerrüde düşen kredilere faiz tahakkuk etmeyecek. Eğitim Bakanlığı da 13 Mart’tan bu yana yapılan tüm süslemelerin iadesini yapıyor.

6. Birçok kredi sağlayıcısı, uygun olmayan krediler için ayrı programlar oluşturmuştur

Federal öğrenci krediniz uygun olmayan krediler kategorisine giriyorsa, doğrudan kredi servisinize başvurun. Birçoğu bağımsız yardım programları oluşturdu. Aynısı özel öğrenci kredi sağlayıcıları için de geçerlidir; birçoğu kredi sahipleri için yardım programları da oluşturmuştur.

7. Kredi ödemeleri yapmaya devam edebilirsiniz, ancak bunlar otomatik olarak borçlandırılmayacaktır

Mümkünse, kredilerinizi ödemeye devam edebilirsiniz. Ancak, otomatik ödemelerin askıya alındığını unutmayın. Manuel ödemeler yapmak için kredi hizmet sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekebilir. Bu 6 aylık dönemde kredilerinize ödeme yapmaya devam ederseniz,% 0 faiz olacağından anapara bakiyenizde büyük bir düşüş yapma fırsatına sahipsiniz.

Kapanışta

Daha fazla ayrıntı ve en son bilgiler için, studentaid.gov adresinde ABD Eğitim Bakanlığı’nın Coronavirus’a özel duyuru sayfasını ziyaret edin. Ayrıca, okul kapanışları, ek mali yardım, gelire dayalı geri ödeme planları ve daha fazlasıyla ilgili derinlemesine bir soru-cevap sayfasını aktif olarak güncelliyorlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir