Bir Ev Ön Ödemesi için Nasıl Tasarruf Edilir | Clever Girl Finance

Ev peşinatı için tasarruf

Ev satın almak büyük bir mali adımdır ve peşinat için biriktirmeniz gereken miktar göz korkutucu görünebilir. Yine de imkansız değil.

Ev sahipliği, zenginlik oluşturmanın temel taşlarından biri olabilir. Ancak bunun mali bir yük değil, gerçekten bir zenginlik yaratma aracı olduğundan emin olmak için, yatırımınızın mali yükümlülüklerine hazırlıklı olmalısınız.

Tonun sadece paranızı karşılayabilmek anlamına gelmiyor ipotek ve ev sahibi olmanın diğer masrafları. Aynı zamanda peşinat için tasarruf anlamına gelir.

Öyleyse bir ev için tasarruf etmek için atmanız gereken adımlara geçelim!

1. Bir ev için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini belirleyin

Bir ev için nasıl tasarruf edeceğinizin ilk adımı, tam olarak ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini bilmektir. Peşinat tutarınız her zaman ev fiyatının bir yüzdesi olarak hesaplanacak ve borç vereninize ve kaldıraç alacağınız konut kredisinin türüne bağlı olacaktır.

Kırsal kesimde ikamet edenler için FHA kredileri, gaziler için VA kredileri ve ilk kez alıcı programları gibi özel program kredileri, düşük ya da sıfırsız ödeme gerektirebilir. Bununla birlikte, en azından geleneksel krediler için, ev fiyatından en az% 5 tasarruf etmeyi beklemelisiniz.

Soru: Peşinatsız bir ev almaya ne dersiniz?

Özel ipotek sigortası veya PMI ödemek zorunda kalmamak için evinize% 20 peşinat koymak idealdir. Bir evin fiyatının% 80’ini ödünç vermek, borç verenler için büyük bir risktir. Bu nedenle, temerrüde düşmeniz durumunda teminat altına alınmalarını sağlamak için, PMI ipotek ödemenize uygulanır ve sonuçta eviniz için ödediğiniz tutarı artıracaktır.

Ev alışverişine başlamadan önce peşinatınız için tasarruf etmeye başlamanız gerekeceğinden, gerçek ev fiyatı yerine genel ev bütçenizi veya ön onay tutarını kullanarak ihtiyacınız olan tutarı tahmin edebilirsiniz. Örneğin, ev bütçeniz veya ön onay miktarınız 150,00 $ ise, 7.500 $ – 30.000 $ veya% 5 -% 20 arasında tasarruf etmeyi planlamalısınız.

Bu ipotek / ev peşinat hesaplayıcısını deneyin.

Ayrıca, önceden onayladığınız şeylere bağlı olarak, aylık ipotek ödemelerinizi rahatça karşılayabileceğinizden emin olmak istersiniz. İsteyeceğin son şey evi fakirleştirmektir.

2. Ev peşinatınız için aylık tasarruf hedefi oluşturun

Çoğu insanın ortalıkta fazladan 30.000 $ ‘ı olmadığı için, zaman içinde peşinatınız için biriktirmek önemlidir. Bunu yapmak için aylık bir tasarruf hedefi oluşturmanız gerekir. Tasarruf hedefiniz, her ay peşinatınıza gitmek için gerçekçi bir şekilde biriktirebileceğiniz para miktarıdır.

Her ay tam olarak ne kadar tasarruf edebileceğinizi bilmek için bir bütçe oluşturmanız gerekir. Bütçeniz, her ayın sonunda ne kadar ekstra nakit akışınız olduğunu ve bu tutarı artırmak için harcamaları nerede azaltabileceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Mevcut gelir ve giderlerinize bağlı olarak, her ay peşinatınız için ne kadar fazla para ayırabileceğinizi belirleyin. Bu, aylık tasarruf hedefinizdir.

3. Ev peşinatınız için bütçenize tasarruf ekleyin

Aylık tasarruf hedefinizi belirledikten sonra, bütçenize eklemeniz gerekir. Bu, onu bir gider olarak görmeye başlayacağınız ve her ay ödenmesini sağlayacağınız anlamına gelir. Bunu mevcut bütçenizdeki başka bir satır öğesi olarak eklemeniz ve her ay bunun için fon ayırmanız yeterlidir.

4. İlk evinizi satın almak için zaman diliminizi belirleyin

Zamanlama, konut piyasasında her şeydir. Dolayısıyla, harcamalarınızı azaltarak ve gelirinizi artırarak ne kadar agresif olursanız, evinizdeki peşinat için biriktirmek o kadar az zaman alır. Tasarruf etmenin ne kadar zaman alacağını tahmin etmek için, peşinat hedefinizi aylık tasarruf hedefinize bölün.

Tasarruf için harcayacağınız zamanı kısaltmak istiyorsanız, harcamalarınızı daha da azaltmak ve birikimlerinize ekstra nakit eklemek için gelirinizi artırmak için yaratıcı yollar bulun. İşte deneyebileceğiniz birkaç şey:

Nakit akışınızı sürekli olarak artırmanın yollarını bulursanız, aylık tasarruf hedefinizi ve bütçenizi bu yeni rakamı yansıtacak şekilde güncellemeniz yeterlidir.

5. Ev peşinatınız için tasarruf etmek üzere ayrı bir tasarruf hesabı açın

Aylık tasarruf hedefinizi belirledikten ve bütçenizde bir satır öğesi oluşturduktan sonra, paranızı saklamaya başlama zamanı!

Büyük miktarda para biriktireceğiniz için, onu kendi yararınıza olacak bir yerde saklamak idealdir. Paranıza faiz sağlayarak hedefinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak bir hesapta paranızı biriktirmek istiyorsunuz.

Geleneksel tasarruflar veya çek hesapları fazla faiz sağlamaz, bu nedenle fonlarınızı tutmak için ideal değildir. Kolayca erişilebilir olmasına rağmen paranızın sizin için çalışmasını sağlayan en iyi seçenekler, yüksek verimli bir çevrimiçi tasarruf hesabı veya bir para piyasası hesabıdır.

Son yıllarda çevrimiçi bankalar, bankacılığın yapısını tamamen değiştirdi. Yüksek faiz oranları ve düşük minimum bakiyeleri ve ücretleri ile çevrimiçi tasarruf hesapları, peşinat fonlarınız için harika bir seçenektir. Aynı şekilde, para piyasası hesapları yüksek faiz oranları ve erişilebilirlik sağlar; ancak, bir hesap açmak için gereken minimum bakiye nispeten yüksek olabilir.

Sizin için hangi seçeneğin doğru olduğuna karar verin ve özellikle peşinatınız için bir hesap açın. Hatta biraz motivasyon için hesabın adını “Konut Peşinatı” olarak değiştirmeye kadar gidebilirsiniz!

6. Tasarruflarınızı otomatikleştirin

Birikimlerinizi kaybetmediğinizden emin olmak için, aylık transferlerinizi tasarruf hesabınıza otomatikleştirin. Para tasarrufu çoğu insana doğal olarak gelmez, bu nedenle hedefinize doğru ilerleme kaydettiğinizden ve planınıza bağlı kaldığınızdan emin olmak için otomasyonu kullanın.

Bunu, işvereninizin maaş çekinizin bir yüzdesini tasarruf hesabınıza yatırmasını veya ayın belirli bir gününde bankanızın çek hesabınızdan otomatik olarak para aktarmasını sağlayarak yapabilirsiniz. Ne kadar az düşünmek zorunda kalırsanız, peşinatınız için tasarruf etmek o kadar kolay olur.

7. Biraz daha tasarruf edin

Bir ev satın alırken masaya getirmeniz gereken tek para peşinatınız olmadığını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, peşinatınız için tasarruf ederken, aşağıdakiler gibi şeyler için de tasarruf etmeniz gerekebileceğini unutmayın:

  • Kapanış maliyetleri
  • Denetimler ve değerlendirmeler
  • Taşıma maliyetleri
  • Mobilya, dekor ve / veya yenileme maliyetleri
  • Ev Sahipleri Derneği ücretleri

Bunların hepsi sizin durumunuz için geçerli olmayabilir, ancak ortaya çıkabilecek çeşitli harcamalar için elinizde fazladan fon olması iyidir. Peşinatınıza koyduğunuz miktarı azaltmayı düşünebilirsiniz, böylece paranın geri kalanını bunları ve diğer masrafları karşılamak için kullanabilirsiniz.

Sonuç: Bir ev için nasıl tasarruf edilir

Harika haber, bir ev peşinatı için biriktirdiğiniz paranın ipoteğinize yatırılacağıdır. Bu, ne kadar çok tasarruf ederseniz, aylık ipotek ödemenizin o kadar az olacağı anlamına gelir. Tasarruf hedefinizi belirlerken bunu düşünün.

Tutarlı olun ve planınıza bağlı kalın. Farkına varmadan, evinizi satın almaya finansal olarak hazır olacaksınız! İlk evinizi nasıl satın alacağınızla ilgili ücretsiz kursumuza göz atmayı unutmayın!

Yorum yapın