İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Acil Öğrenci Kredilerinizi Yeniden Finanse Etmelisiniz? (Navient Refinance)

Bu gönderi, büyümemize yardımcı olacak bir komisyon kazanabileceğimiz bağlı kuruluş bağlantılarını içerir! Daha fazla bilgi için lütfen açıklamalarımıza bakın.

Acil refinans

Öğrenci kredileriniz için Navient yeniden finansman seçenekleri arıyorsanız, okumaya devam edin! Navient öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmenin sizin için doğru olup olmadığını belirlemek için önemli bilgileri paylaşacağız.

Navient: Kimler ve ne yapıyorlar

Navient, hem federal hem de özel kredilerin geri ödemesini yapan bir öğrenci kredi hizmet görevlisidir. Ayrıca, 300 milyar doların üzerinde öğrenci kredisi ile 10 milyondan fazla müşteriye hizmet veren ABD’deki en büyük öğrenci kredi hizmet sağlayıcısıdır.

Şirket, diğer bir tanınmış özel kredi hizmeti sağlayıcısı olan Sallie Mae’den ayrıldı. Şirket, öğrenci kredisi geri ödemesini yönetmenin yanı sıra başka hizmetler de sunmaktadır. Bunlar, tüketici kredisi ve iş işleme çözümlerini içerir.

Acil şikayetler

Navient, diğer kredi hizmet sağlayıcılarından daha düşük bir temerrüt oranına sahip olsa da, borçlulardan çok sayıda şikayetleri var. Şirket, birçok kez borçluları finansal olarak dezavantajlı olan geri ödeme seçeneklerine yanlış yönlendirmekle suçlanıyor. Bu şikayetler şirket aleyhine davalara yol açmıştır.

Acil davalar: Bilmeniz gerekenler

2017 yılında Tüketici Mali Koruma Bürosu, Navient aleyhine dava açtı. Bu davanın bir parçası olarak yayınlanan belgeler, borçluların daha yüksek ödemeler, faizler ve ücretlerle sonuçlanan geri ödeme ve feragat programlarına kaydolduğunu göstermektedir.

Örneğin, dava, öğrenci kredisi alanların ek geri ödeme seçeneklerinden haberdar edilmeden tahammül etmeye yönlendirildiğini gösteriyor. Bu, Navient’in faiz tahakkuk ederken kredilerinde daha düşük temerrüt oranları talep etmesine izin verdi.

Bu müşterilere ayrıca, mali durumları için daha uygun olabilecek, gelire dayalı bir geri ödeme planına kaydolma seçeneği sunulmadı. Müşterilerin daha düşük ödemeleri nasıl sürdürebileceklerine dair bilgilerin ifşa edilmemesi de bu davanın iddiaları arasında yer aldı.

2018’de Navient’e Amerikan Öğretmenler Federasyonu üyeleri tarafından dava açıldı. Dava, Navient’in kasıtlı olarak borçluları daha fazla faiz ve ücretlerle sonuçlanan geri ödeme seçeneklerine yönlendirdiğini iddia ediyor.

Belirtilen vakalarda, Borçlular Kamu Öğrenci Kredisi Bağışlama Programına hak kazanmalarına rağmen, bunun yerine yanlış bir şekilde hoşgörü programlarına yönlendirildiler.

Bugüne kadar, Navient aleyhine en az 6 dava var. Bu davalar, şirketin borçlulara milyarlarca dolar borçlanmasıyla sonuçlanan yağmacı uygulamalarına ışık tutuyor.

Navient davaları borçluları nasıl etkiler?

Bu davaların mevcut borçlular üzerinde hemen bir etkisi olmayacak. Ancak, benzer sorunlar yaşadıysanız, şikayette bulunmalısınız. Bunu Better Business Bureau, Consumer Finance Protection Bureau veya ABD Eğitim Bakanlığı ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Ayrıca, geri ödeme kararlarını bilinçli bir şekilde verebilmek için bu davalarda yapılan taleplerden haberdar olmalısınız. Seçeneklerden biri, daha iyi faiz oranları ve hizmetler elde etmek için Navient kredilerinizi yeniden finanse etmektir.

Navient öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmeden önce bilmeniz gerekenler

Öğrenci kredisi yeniden finansmanı genellikle daha düşük faiz oranı ve ödemeler elde etmek için yapılır. Aynı zamanda, birden çok krediyi tek ve daha düşük bir ödemede birleştirmenize olanak tanır. Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmeden önce, kendinize önceden sormanız gereken birkaç soru var:

  • Federal veya özel bir krediniz var mı? Federal kredinizi yalnızca özel borç verenlerle yeniden finanse edebilirsiniz. Sonuç olarak, federal bir krediniz varsa, federal kredi yardımlarından vazgeçme seçeneğini tartmanız gerekecektir.
  • Ne kadar borcunuz kaldı? Ödenecek önemli miktarda borcunuz varsa, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek iyi bir seçenek olabilir. Bu durumda, faiz oranlarının düşürülmesi, toplam geri ödeme tutarınızdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ancak, kredinizi ödemeye yakınsanız, yeniden finansman çabaya değmeyebilir.
  • Kredi puanınız nedir? Kredi puanınız, alabileceğiniz oran üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Borç verenleri karşılaştırmak ve doğru oran bilgilerini almak için bu bilgilere ihtiyacınız olacak. Puanınızı AnnualCreditReport.com adresinden ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz.

Navient refinance seçenekleri

Durumunuz yeniden finansman için idealse, bir sonraki adım seçeneklerinizi keşfetmektir. Göz önünde bulundurmanız gereken iki Navient yeniden finansmanı seçeneği şunlardır:

Güvenilir

Credible, farklı borç verenlerin oranlarını karşılaştırmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir kredi piyasasıdır. Karşılaştırma araçları, kredi tutarınıza ve kredi puanınıza göre faiz oranlarını hızlı bir şekilde görmenizi sağlar.

Lendkey

LendKey, kredi birlikleri aracılığıyla yeniden finansman sağlayarak kredilerinizden tasarruf etmenize yardımcı olur. Hem federal hem de özel kredileri, kaynak ücreti olmadan ve esnek geri ödeme seçenekleri olmadan basitleştirilmiş tek bir ödemede birleştirebilirsiniz.

Acil telefon numaraları ve iletişim bilgileri

Navient ile iletişim kurmak biraz zor olabilir. Navient’in telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri kredi türlerinize göre farklılık gösterir. Bu yüzden onlarla iletişime geçmeden önce, ne tür bir krediye sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir.

Tüm müşteri hizmetleri hatları Pazartesiden Perşembeye 08:00 – 21:00 ve Cuma 08:00 – 20:00 EST saatleri arasında hizmet vermektedir.

  • FFELP ve HEAL Öğrenci Kredileri: Bu iletişim bilgileri Stafford, Parent PLUS veya Graduate PLUS kredileri olan borçlular içindir. Navient müşteri hizmetleri telefon numarası: 888-272-5543
  • ABD Eğitim Bakanlığı Öğrenci Kredileri: Bu iletişim bilgileri Direct, Direct Consolidation, Direct Parent PLUS veya Direct Graduate PLUS kredileri olan borçlular içindir. Navient müşteri hizmetleri telefon numarası: 800-722-1300
  • Özel Öğrenci Kredileri: Bu iletişim bilgileri, Sallie Mae Akıllı Seçeneği, İmza, Öğrenim Yanıtı veya Kariyer Eğitimi gibi kredileri olan borçlular içindir. Navient müşteri hizmetleri telefon numarası: 888-272-5543

Navient müşteri hizmetleri e-postası

Navient ile e-posta ile iletişim kurmak için, hesabınızda oturum açmanız ve Yardım Merkezi’nden ‘Bize E-posta Gönder’i seçmeniz gerekir.

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçerken, görüşmenizi ileride başvurmak üzere belgelediğinizden emin olun. Hesabınızdaki veya ödeme planınızdaki değişiklikleri yazılı olarak onaylayın ve her şeyi iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Navient Refinance: Kapanışta

Navient, zayıf müşteri hizmetleri ve iş uygulamaları nedeniyle incelemeye alınan birçok öğrenci kredisi hizmet sağlayıcılarından sadece biridir. Maalesef bu, öğrenci kredisi alanlar tarafından paylaşılan yaygın bir deneyimdir.

İyi haber şu ki, tüketici olarak seçenekleriniz var. Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek bunlardan biridir. Dolayısıyla, öğrenci kredisi geri ödemenizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu gönderide paylaşılan seçenekleri göz önünde bulundurun.

Öğrenci kredilerinizi yönetme konusunda daha fazla bilgi arıyorsanız, şu ek Clever Girl Finans Kaynaklarına göz atın:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir